Nga e Para - Familja Qeranaj - Reality Show - Vizion Plus

  • Diupload pada 11 Jun 2019

    Durasi 00:56:46

    http://www.vizionplus.tv https://www.facebook.com/ngaepara2019/ https://facebook.com/VizionPlusTV https://twitter.com/VizionPlusTV Alban Qeranaj 45 vjec Ardiana Qerana 39 vjec Aldi Qeranaj 20 vjec Irdi Qeranaj 15 vjec Kryefamiljari Albani punon punetor ndertimi, rroge me te cilen mban familjen, pasi eshte i vetmi qe punon ne kete familje. Bashkeshortja e tij e ka te pamundur te punoje, madje nuk mundet te merret as me punet e shtepise pasi prej vitesh ka probleme shendetesore. Djali i madh, Aldi eshte detyruar te lere shkollen nga pamundesia ekonomike, ai eshte futur ne nje kurs berberi nga ku shpreson qe te filloje pune se shpejti dhe te ndihmoje te atin ne te ardhura per familjen. Djali i vogel eshte ne shkolle, endrra e tij eshte futbolli, por kushtet ekonimike e kane kufizuar ne realizimin e kesaj endrre. Banesa e tyre eshte teper e vogel, arkitektet kane bere te pamunduren per ta kthyer ate ne nje shtepi normale dhe me kushte funksionale.

    Channel Vizion Plus TV

Play Audio


Related Video